Logo Wikipedii

O tej stronie

Strona ta, prowadzona przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska, nie jest oficjalną witryną Wikipedii ani Wikimedia Commons a jedynie internetową wyszukiwarką tekstów i plików w tych projektach. Jeśli chcesz przejść bezpośrednio do którejś z wersji językowych Wikipedii zajrzyj na stronę http://www.wikipedia.org, a jeśli chcesz przejść do Wikimedia Commons zajrzyj na http://commons.wikimedia.org lub kliknij na jedną z ikonek projektów umieszczonych na dole tej strony.

Stowarzyszenie Wikimedia Polska nie prowadzi Wikipedii ani Wikimedia Commons ani żadnego innego projektu Wikimedia i nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej za treści tam zawarte. Stowarzyszenie Wikimedia Polska nie jest właścicielem ani też dzierżawcą serwerów, na których działają wyżej wspomniane projekty, ani też nie ma żadnego innego tytułu prawnego do bezpośredniego ingerowania w ich treści. Używasz wyszukiwarki udostępnionej na stronie http://www.wikipedia.pl na własną odpowiedzialność.

Wikipedia i inne projekty Wikimedia są prowadzone przez Wikimedia Foundation Inc. organizację non-profit zarejestrowaną w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Wikimedia Foundation jest też właścicielem zastrzeżonych znaków towarowych (logo i sama nazwa) "Wikipedia", "Wikimedia Commons" oraz "Wikimedia". Stowarzyszenie Wikimedia Polska prowadzi stronę http://www.wikipedia.pl oraz korzysta ze znaków towarowych Wikipedii i innych projektów Wikimedia na mocy umowy podpisanej z Wikimedia Foundation Inc. Użycie tych znaków na innych stronach WWW, w zastosowaniach mobilnych, w druku, na okładkach płyt CD/DVD, plakatach oraz wszelkich innych polach eksploatacji wymaga zgody Wikimedia Foundation Inc.

Treść tekstowa Wikipedii i Wikimedia Commons jest udostępniana na zasadach licencji CC-BY-SA 3.0 i GNU FDL 1.3 z dodatkowymi zastrzeżeniami opisanymi na stronie Warunki wykorzystania. Warunki udostępniania każdego z plików zawierających zdjęcia, grafiki i multimedia można znaleźć na jego stronie opisowej, dostępnej po kliknięciu w odpowiednie zdjęcie, grafikę, lub symbol rozpoczęcia odtwarzania pliku w dowolnym miejscu gdzie są one wyświetlane w projektach Wikimedia. Więcej o stosowanych licencjach: Kopiowanie z Wikipedii i Licencjonowanie.

Wikisłownik
Wikisłownik
Wielojęzyczny słownik
Wikicytaty
Wikicytaty
Kolekcja cytatów
Wikinews
Wikinews
Serwis informacyjny
Wikiźródła
Wikiźródła
Dokumenty źródłowe
Wikibooks
Wikibooks
Wolne podręczniki
Wikiwersytet
Wikiwersytet
Wspólnota wolnej wiedzy
Wikispecies
Wikispecies
Katalog gatunków
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Repozytorium mediów
Meta-Wiki
Meta-Wiki
Koordynacja projektów

Odwiedź także strony Fundacji Wikimedia i Stowarzyszenia Wikimedia Polska.